Formatowanie treści Tagi: , , ,

Każda storna zawiera w sobie jakieś treści. Nie musi to być wcale tekst, ale na przykład może to być obraz czy jakikolwiek inny obiekt. Jeśli mamy tylko możliwość wpływania na nasze decyzje odnośnie tego jak mają być te elementy rozmieszczone, to powinniśmy postarać się o znalezienie informacji, które określają jak one są rozłożone. Zazwyczaj znajdują się one w plikach kaskadowych arkuszy stylów, co jednocześnie oznacza, że ich zmiana powinna być bardzo łatwa. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie dla siebie tego, co jest jednoznaczne z własnym formatowaniem, to jednocześnie będziemy mogli sobie poradzić ze stworzeniem własnego layoutu.

Jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, ponieważ nie tylko nie mamy możliwości stworzenia go samemu, ale jednocześnie mamy wpływ na to co i jak jest rozmieszczone na stronie. Jeśli będziemy wiedzieli jak zmieniać poszczególne parametry, by nasz szablon wyglądał tak jak tego chcemy, możemy sobie poradzić bezproblemowo ze stworzeniem dla siebie rzeczy, które do tej pory wydawały nam się nieosiągalne. Aby jednak móc sobie zdać sprawę z tego, że niekoniecznie zmiana wyglądu szablonu jest trudna, to nie będzie już nic co nas może ograniczać.

W takim wypadku będziemy mogli nie tylko zmieniać to jak wygląda szablon, ale także pozwolimy sobie na stworzenie treści, która nie tylko będzie dobra, ale także ułożona tak dobrze, jak będziemy tego chcieli. Formatowanie treści nie jest więc dobrym rozwiązaniem, ale jednocześnie pozwala nam na to, by móc znaleźć odpowiednie rozwiązania, jeśli nie mamy możliwości zrobienia tego, co jest dla nas najważniejsze. Czasami jednak należy nieco uważać, ponieważ ludzie nie tylko zwracają uwagę na wygląd strony, ale także na to jak jest ona sformatowana. Najważniejsze, żeby było to zrobione gustownie i aby nie wypełniać strony wieloma rzeczami, które nie tylko nie są ładne, ale także psują cały layout. Najbardziej szkodliwe jest nadmierne kolorowanie strony, która często wygląda tak jak pisanka.