Dodatki Tagi: ,

Komunikatory są ciągle urozmaicane nowymi dodatkami które umilają i ułatwiają korzystanie z nich. Poniżej przedstawię kilka najpopularniejszych dodatków standartowo zaimpletowanych w aplikacje komunikatorów:
Identyfikator – jest to znak rozpoznawczy danego użytkownika, tak jak mamy nazwę swojego maila mamy też numer lub nazwę swojego komunikatora internetowego. Niektóre komunikatory takie jak Gadu-Gadu posiadają identyfikatory w formie numerów, inne takie jak Skype pozwalają dobrać sobie odpowiadający identyfikator składający się z cyfr, licz i kilku znaków specjalnych
Statusy – inaczej opisy są to krótkie wiadomości wyświetlane u innych użytkowników którzy posiadają Cie na swojej liście kontaktów. Opis zazwyczaj jest dość krótką wiadomością, na przykład komunikator Gadu-Gadu zezwala na ustawienie opisu tylko do ilości 70 znaków.
Emotikony – małe animowane grafiki najczęściej buźki o różnych charakterach zajmują kilka KB aby ich dodatek nie powodował zwolnienia pracy komunikatora, najczęściej spotykane są w formacie. gif.